Aktuality
  O naší obci
  Pohled do historie
  Kronika obce
  100 let kostela
  Úřad
  Úřední deska
  Poskytnuté informace
  Vyhlášky
  Zastupitelstvo

- období 2014 - 2018

Usnesení ze zasedání
zastupitelstva

  Usnesení Rady obce

- období 2006 - 2014

- období 2014 - 2018

  Kulturní akce
  Sport
  Školy
  Ostatní informace
  Splašková kanalizace

  Územní plán obce

  Galerie fotografií
  Mapa obce
  3D model

  Volby r. 2016

  Volby r. 2014

  Volby r. 2013

  Volba prezidenta
  Volby r. 2012
  Volby r. 2010
  Volby r. 2009
  Volby r. 2008
  Volby r. 2006
  Volby r. 2004
  Volby r. 2002
  Evropská unie

Obecní úřad
Tel.: 59 50 52 578
urad@ludgerovice.cz
ostatní kontakty >

Obecní knihovna
Tel.: 55 38 76 017
knihovna@ludgerovice.cz
ON-LINE katalog

Zelená informační linka
pro naše občany

800 10 10 87
ZDARMA

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál

Dlouhodobá předpověď počasí
 

        Databáze firem Evropské databanky

Nabídka práce

 

 

 

 

 

  Ludgerovice.cz - Aktuality

 AKTUALITY A OČEKÁVANÉ UDÁLOSTI

 

Prodej pozemků v Ludgeřovicích (oblast nad rybníky)

   - informace

   - mapka

Dotační program Kotlíkové dotace v Obci Ludgeřovice - II. etapa

 

13. zasedání Zastupitelstva obce Ludgeřovice

   - plakát

   - pozvánka, program

Změna ceny vodného od 1. 1. 2017

 

Adventní koncert

 

Koncert Pavla Šporcla v Bolaticích

 

Exhibiční vystoupení vzpěračů

 

Vyšlo prosincové číslo Ludgeřovického zpravodaje

Naleznete v něm úvodní slovo starosty, dále například články o 12. zasedání obecního zastupitelstva v naší obci, o uskutečněných i plánovaných kulturních a společenských akcích včetně plesové sezony 2017 v naší obci, o aktivitách žáků místních škol a mateřských školek, o akcích ludgeřovických spolků, doslovný opis kroniky obce Ludgeřovice za rok 1975 s komentářem, článek o tradičním vítání nových občánků, nabídku obce na prodej stavebních pozemků v areálu U rybníků, články z místního sportu, inzeráty a další články. Zpravodaj má 40 stran, je v něm otištěno 47 fotografií. Všechny články a fotografie také naleznete zde v sekci Zpravodaj.

A. Vjačka

Vánoční trhy v Obecním domě

Tato tradiční akce se letos konala 26. listopadu a jako každý rok se těšila velkému zájmu občanů. Nabízen byl široký sortiment vánočního zboží. Na jevišti s velkým úspěchem vystoupily s veselými scénkami, písničkami a povídáním děti místních mateřských škol a také žáci základní školy, ti si svým strhujícím živým vystoupením dokonce vysloužili dlouhý skandovaný potlesk publika. Vánoční trhy se vydařily, spokojeni byli jak návštěvníci tak i ti, kteří nabízeli zboží. Celá akce byla pečlivě a zkušeně připravena pracovníky obecního úřadu.

A. Vjačka

První rozsvícení obecního vánočního stromu na Menšíkové louce

Slavnost prvního rozsvícení se konala 26. listopadu 2016 večer a přišlo se na ni podívat snad 500 občanů, od malých dětí až po seniory. Obec Ludgeřovice, místní dobrovolní hasiči a řada dalších připravili řadu stánků s občerstvením, prodával se např. horký punč, opékané uzeniny atd. Už od setmění hezky předvánoční atmosféru navozoval hrou a mluveným slovem soubor Calata, který provozuje starou hudbu hranou na historické nástroje. Samotný akt rozsvícení začal v 18 hodin. Vánočnímu stromu požehnal farář řeckokatolické farnosti Ostrava-Hrušov Dominik Girašek, starosta obce Mgr. Daniel Havlík pak provedl odpočet od deseti k nule a krásný obecní vánoční strom darovaný radním Mgr. Lubomírem Bardaševským s nainstalovanou světelnou výzdobou se rozzářil. Přítomní občané si pak ještě asi dvě hodiny užívali slavnostní atmosféry večera.

A. Vjačka

Beseda o šetrném hospodaření s vodou v domě i na zahradě

Na tuto informační besedu pozvalo občany obce Sdružení obcí Hlučínska. Konala se v sále Obecního domu 14.11.2016, přišlo na ni jen 15 občanů. Přednášející mluvil o předpisech pro hospodaření s vodou, o možnostech jak s vodou lépe zacházet, jak snížit její spotřebu, o technických řešeních, které to umožňují, o dotacích, které budou na realizaci těchto řešení vypisovány. Přednáška byla velmi zajímavá, přednášející však nemohl k těmto dotacím povědět nic konkrétního, protože jejich rozsah, podmínky pro jejich získání ani jejich výše nebyly dosud stanoveny.

A. Vjačka

Z 12. zasedání obecního zastupitelstva

Konalo se 9.11.2016 v sále Obecního domu. Přítomno bylo 15 zastupitelů. Starosta obce Mgr. Daniel Havlík nebyl přítomen, měl neodkladné jednání v Poslanecké Sněmovně Parlamentu ČR v Praze. 12. zasedání řídila místostarostka Ing. Alena Janošová. Zastupitelé přijali usnesení, podle něhož bude Mgr. Daniel Havlík uvolněným starostou od 10.11.2016, tj. ode dne kdy v novém volebním období kraje přestává být náměstkem hejtmana. Zastupitelé dále například schválili rozpočtové opatření obce, které reaguje na aktuální vývoj příjmů a vydání obce. Také jednali o prodeji těch stavebních pozemků v lokalitě u rybníků, které zájemci úspěšně vysoutěžili a o přípravě 4. kola veřejné soutěže na další stavební pozemky v této lokalitě.

Dlouhá závěrečná diskuse se týkala bezpečnosti na místních komunikacích a na silnici přes Vrablovec. Diskutovalo se o tom, jak přimět řidiče, aby neohrožovali děti, chodce a ostatní řidiče agresivní a přiliž rychlou jízdou. Také o tom, jak zabránit nesprávnému parkování na místních komunikacích, které znesnadňuje práci popelářů a podobně.

Jednání zastupitelstva kromě zaměstnanců obecního úřadu sledovalo 5 občanů obce, do konce jednání vydržela jedna občanka.

A. Vjačka

 

Fotbalisté TJ Ludgeřovice jsou vítězi podzimní části soutěže I. A třídy

skupiny A

Stálo při nich štěstí, když 4.11.2016 v posledním mistrovském utkání na domácím hřišti s fotbalisty Darkoviček ještě 20 minut před koncem utkání prohrávali 0:2 a přitom pro udržení prvního místa v tabulce potřebovali aspoň remizovat. To utkání se od začátku vůbec nevyvíjelo dobře. Ludgeřovicím chyběli tři zranění klíčoví hráči a také několik z těch, kteří nastoupili, nebylo úplně fit. Soupeř ludgeřovické přehrával rychlostí, dravostí i tvrdostí, domácí branka byla stále ve velkém ohrožení, brzo do ní padly dva góly. Ve druhém poločase však hostům docházely síly a domácí začali stále více ohrožovat soupeřovu branku. Na hřišti však chyběli střelci. Vyrovnat se podařilo až 10 minut před koncem utkání. Po nerozhodném výsledku 2:2 první místo v tabulce uhájili, když mají celkově 26 bodů (7 vítězství, 5 remíz, 1 porážka), zatímco druzí ze Staré Bělé mají o bod méně. Kdyby Ludgeřovice prohrály, měly by sice stejně bodů jako Stará Bělá, ale horší skóre i horší vzájemné utkání a skončily by v tabulce druhé. Stálo však při nich štěstí a hráči včetně těch, kteří nemohli hrát pro zranění, celý realizační tým, funkcionáři i diváci se mohli radovat z úspěchu. Gratulovat přišel i starosta obce. 200 přítomných diváků odcházelo spokojených. Byl to nejlepší dárek ludgeřovickému fotbalu k jeho 70letému výročí.

A. Vjačka

Spisovatel Jan Opatřil četl v obecní knihovně žákům základní školy

Bylo to 3.11.2016 a to nikoliv poprvé. Spisovatel do Ludgeřovic a do mnoha dalších obcí jezdí pravidelně už několik let a čte dětem ze svých půvabných knížek o rybách s hlavním hrdinou kapříkem Metlíkem, který se svými rybími kamarády vyvádí neuvěřitelné věci a mimo jiné i úspěšně bojuje s nebezpečnými predátory, jakými jsou například sumci nebo štiky. Jeho knížky se dětem opravdu líbí a velmi podporují jejich fantazii. Těch knížek napsal už sedm. Tentokrát dětem přečetl například povídání o tom, jak se kapříci vystrojili jako klauni s červenými nosy a rozčepýřenou pokrývkou hlavy a tím sumce tak popletli, že se jich dokonce začal bát. Děti pozorně poslouchaly.

A. Vjačka

Bojujeme proti invazivním druhům rostlin

 

Bezplatná daňová složenka

Ve snaze usnadnit občanům plnění jejich daňových povinností, zavádí Finanční správa od 1. března 2016 tzv. daňovou složenku. Díky této složence budou moci občané, kteří preferují hotovostní placení, zaplatit své nejběžnější daně na nejbližší poště bez poštovného. Mnohonásobně se jim tím rozšíří dostupnost této služby. Složenky jsou k dispozici na všech poštách a na územních pracovištích Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj.

- Placení vybraných druhů daní prostřednictvím poštovní poukázky A - doklad V/DS

- Informace pro fyzické osoby k placení vybraných druhů daní od 1. 3. 2016

- Bezplatná daňová složenka - pokyny k vyplnění

Informace pro občany ČR s trvalým pobytem na adrese ohlašovny

Od 1. 1. 2016 jsou pro Vás ukládána oznámení o uložení zásilky a výzvy s poučením na ohlašovně, v jejímž správním obvodě máte hlášen trvalý pobyt. V Ludgeřovicích jsou oznámení uložena v kanceláři č. 10 v prvním poschodí v budově obecního úřadu.

- leták „Máte evidovánu adresu trvalého pobytu na adrese sídla ohlašovny?“

Vyžádejte si zdarma „vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí“

 

Nová možnost placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

 

Dýchejme čistý vzduch - informace o projektu

 

Pomoc obětem kriminality v Ostravě

 

Strategie rozvoje Moravskoslezského kraje

Ministerstvo životního prostředí ČR provádí aktualizaci Strategie rozvoje Moravskoslezského kraje na léta 2009 – 2016. Návrh koncepce včetně jejich vlivů na životní prostředí je zveřejněn v informačním systému SEA na adrese http://eia.cenia.cz/sea/koncepce/prehled.php.
 

Oznámení o osvobození od místního poplatku

V sekci formuláře finančního úseku je možné stáhnout elektronickou verzi formuláře - Oznámení o osvobození od místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.
 

Obec Ludgeřovice má zpracovaný návrh nového územního plánu

Návrh nového územního plánu Ludgeřovice byl spolufinancován v rámci Integrovaného operačního programu z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.


 

 UDÁLO SE A OSTATNÍ UDÁLOSTI

 

Soutěžní výstava poštovních holubů v areálu chovatelů 26.11.2016

Byla to oblastní výstava, vystaveno bylo 120 nejlepších holubů z oblasti od 89 chovatelů organizovaných v cca deseti chovatelských spolcích. Jednotlivé spolky se v organizování výstav střídají, letos to byl spolek z Hlučína. Výstava se však vždy koná v Ludgeřovicích, protože jedině místní chovatelé mají vlastní výstavní sál. Soutěžilo se v 15 kategoriích. Mezi třemi nejlepšími se z domácích chovatelů se svými holuby umístili Arnošt Vraník ve třech kategoriích Valter Vítek ve dvou a Jindřich Svoboda v jedné kategorii. Na výstavě si chovatelé také mohli koupit vše, co k provozování svého koníčku potřebují jako krmiva holubníky, přepravní klece, nářadí atd.  

Ludgeřovický chovatel Jindřich Svoboda se pochlubil svými dvěma velmi úspěšnými holuby vylíhnutými před čtyřmi roky, oba mají stejné rodiče, také ze Svobodova chovu. Jeden letos zvítězil v nejdelším závodě poštovních holubů sezony pro naší oblast a to z 1000 km vzdáleného Belgického Ostende, odkud se po vypuštění vrátil jako první už za 8 hodin (na snímku vpravo), druhý byl ve své kategorii vyhodnocen jako nejpěknější a získal nominaci na celostátní výstavu, která bude v lednu 2017.

Spolky chovatelů poštovních holubů jsou velmi aktivní a jsou schopné pořádat každoročně i řadu organizačně náročných i nákladných závodů holubů, soutěžní výstavy atd. Ludgeřovičtí patří mezi nejaktivnější.

A. Vjačka

Senioři absolvovali kurz práce s počítačem

Kurzu v počítačové učebně základní školy se zúčastnili členové Klubu důchodců Ludgeřovice. Konal se v listopadu a lektorkou byla učitelka Ing. Marie Plačková. Kurz byl pro všechny velmi zajímavý, naučili se základní počítačové dovednosti, práci s internetem, elektronickou poštou a textovým editorem. O absolvování kurzu získali na památku certifikát.

A. Vjačka

XXV. klubová výstava kanárů a exotického ptactva

Konala se, stejně jako ve 24 předchozích ročnících, v ludgeřovickém areálu chovatelů. Tentokrát ve dnech 12. a 13. listopadu 2016 jako mistrovství klubu chovatelů barevných a postavových kanárů K2 Ostrava. Vystavovalo celkem 30 chovatelů ze severní Moravy, Polska a Slovenska. Vystaveno bylo celkem 314 kanárů a 13 párů papoušků. Vystavené ptáky hodnotila mezinárodní česko-polsko-slovenská odborná komise. Nejlepším chovatelem kanárů klubu K2 se podle bodového hodnocení ptáků stal předseda klubu pan Arnošt Vraník z Ludgeřovic, mistrem klubu pro barevné kanáry se stal pan Miroslav Jakabovič z Bruntálu. mistrem klubu za postavové kanáry pak Tkocz Eugeniusz z Polska.

Byla to krásná, pečlivě připravená a dobře organizovaná výstava. Výstavní sál byl hezky vyzdoben výkresy na téma „ptáci“ žáků základní školy. Můžeme se těšit na 26. ročník této výstavy v ludgeřovickém areálu chovatelů v příštím roce.

A. Vjačka

Ludgeřovická krosová 10 km

Tento přespolní běh pořádal Běžecký klub Ludgeřovice založený 1.7.2016. Konal se 12.11.2016 za studeného zamračeného dne při teplotě na bodu mrazu. Tento závod přesto přilákal téměř 100 běžců ze širokého okolí. Běželo se z hřiště TJ směrem k Jurčkové kapličce a dále do Černého lesa, kde byla po lesních cestách podstatná část tratě a zpět s cílem v místě startu. Byla to hezká trať, závodníci si ji pochvalovali. Odstartováno bylo přesně v 10 hodin. Po minutě byl odstartován ještě malý závod pro děti, které velkým obloukem oběhly celý areál TJ s cílem v místě startu. Na fotografiích je doběh dětí do cíle, první muž, první žena a také jeden z pořadatelů pan Pavel Hudeczek, který měl za úkol doběhnout mezi úplně posledními a tak pohlídat, jestli někdo z běžců na trati nezabloudil nebo nezkolaboval. Po závodě nemohlo chybět vyhlášení vítězů.

Byl to vydařený a perfektně organizovaný závod, účastníci byli velmi spokojeni.

A. Vjačka

 

 

Admin >


 

Zpravodaj
Články z tisku
Váš názor

Informace fin. úseku
Formuláře fin. úseku
Formuláře stav. úřadu
Žádost o vyjádření
k existenci sítí


Veřejné zakázky
Czech POINT
Majetková přiznání
Sčítání lidu 2011

Technické služby Ludgeřovice

Klub důchodců Vrablovec
Sdružení obrany
spotřebitelů

TV Hlučínsko
eSeznam.cz
Prajzské noviny
Komunitní plánování Hlučínska
Ludgeřovický miniexpres

Charitní domov sv. Mikuláše


Sekce pro zastupitele
a radní obce

- období 2014 - 2018

Město TISOVEC
Slovenská republika

Město PUTNOK
Maďarská republika
(video prezentace)

Obec NOWY ZMIGRÓD
Polská republika

----

Smlouva o spolupráci mezi partnerskými městy a obcemi

Obecní úřad Ludgeřovice
Markvartovická 52/48
747 14  Ludgeřovice
Tel.: +420 59 50 52 578
Fax: +420 59 50 52 278
E-mail: urad@ludgerovice.cz
ID dat. schránky: n9bb3cx
Úřední hodiny: pondělí a středa 8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
Pokladna: pondělí a středa 8.00 - 12.00, 13.00 - 17.00, čtvrtek 8.00 - 12.00

IČO: 00300390, DIČ: CZ00300390
 
Obec Ludgeřovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem obce Ludgeřovice