Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice
Ludgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Ptačí chřipka v Rychvaldu a v Heřmanicích

Leták - Pozor na ptačí chřipku!

V souvislosti s výskytem této nákazy Státní veterinární správa doporučuje přijmout určitá opatření, jelikož v této oblasti 10 km od místa nálezu uhynulých volně žijících ptáků existuje zvýšené riziko zavlečení nákazy i do chovů drůbeže nebo jiného ptactva drženého v zajetí.

Obec Ludgeřovice informuje tímto občany o výskytu hromadných úhynů volně žijících ptáků racků chechtavých na břehu rybníku Skučák v katastru obce Rychvald a na Heřmanickém rybníce v katastrálním území Heřmanice v Ostravě.  

V souvislosti s tímto zjištěním hromadných úhynů volně žijících ptáků v blízkosti naší obce byla laboratorně potvrzena nákaza vysoce patogenní ptačí chřipka. V souvislosti s výskytem této nákazy Státní veterinární správa doporučuje přijmout určitá opatření, jelikož v této oblasti 10 km od místa nálezu uhynulých volně žijících ptáků existuje zvýšené riziko zavlečení nákazy i do chovů drůbeže nebo jiného ptactva drženého v zajetí.

Chovatelům doporučujeme důsledné dodržování opatření biologické bezpečnosti ve svých chovech, zejména aby chránili chované ptáky před kontaktem s volně žijícími ptáky, kteří jsou zdrojem této nákazy.

V případě, že chovatelé zjistí zvýšené úhyny chovaných ptáků, změny ve zdravotním stavu nebo změny v produkci chovaných ptáků, je třeba, aby tyto skutečnosti neprodleně oznámili KVS SVS pro MS kraj, tel. kontakt +420 596 781 910. Dále bychom Vás chtěli informovat, abyste v případě nálezu zvýšených úhynů u volně žijících ptáků v naší obci nebo v její blízkosti rovněž neprodleně informovali KVS SVS pro MS kraj a s uhynulými ptáky nemanipulovali.

 

Datum vložení: 3. 5. 2023 15:01
Datum poslední aktualizace: 3. 5. 2023 15:10

Rychlý kontakt

Obec Ludgeřovice
Markvartovická 52/48
747 14 Ludgeřovice

E-mail: urad@ludgerovice.cz
Tel.: +420 595 052 578

Počasí

dnes, sobota 3. 6. 2023
zataženo 16 °C 8 °C
neděle 4. 6. jasno 17/5 °C
pondělí 5. 6. slabý déšť 20/8 °C
úterý 6. 6. slabý déšť 20/11 °C

Svátek

Svátek má Tamara

Zítra má svátek Dalibor

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Vrba v ulici Na Návsi