Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Fotbalisté TJ Ludgeřovice jsou vítězi podzimní části soutěže I. A třídy skupiny A

Stálo při nich štěstí, když 4.11.2016 v posledním mistrovském utkání na domácím hřišti s fotbalisty Darkoviček ještě 20 minut před koncem utkání prohrávali 0:2 a přitom pro udržení prvního místa v tabulce potřebovali aspoň remizovat. To utkání se od začátku vůbec nevyvíjelo dobře. Ludgeřovicím chyběli tři zranění klíčoví hráči a také několik z těch, kteří nastoupili, nebylo úplně fit. Soupeř ludgeřovické přehrával rychlostí, dravostí i tvrdostí, domácí branka byla stále ve velkém ohrožení, brzo do ní padly dva góly. Ve druhém poločase však hostům docházely síly a domácí začali stále více ohrožovat soupeřovu branku. Na hřišti však chyběli střelci. Vyrovnat se podařilo až 10 minut před koncem utkání. Po nerozhodném výsledku 2:2 první místo v tabulce uhájili, když mají celkově 26 bodů (7 vítězství, 5 remíz, 1 porážka), zatímco druzí ze Staré Bělé mají o bod méně. Kdyby Ludgeřovice prohrály, měly by sice stejně bodů jako Stará Bělá, ale horší skóre i horší vzájemné utkání a skončily by v tabulce druhé. Stálo však při nich štěstí a hráči včetně těch, kteří nemohli hrát pro zranění, celý realizační tým, funkcionáři i diváci se mohli radovat z úspěchu. Gratulovat přišel i starosta obce. 200 přítomných diváků odcházelo spokojených. Byl to nejlepší dárek ludgeřovickému fotbalu k jeho 70letému výročí.