Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Z prvního domácího mistrovského utkání fotbalistů TJ Ludgeřovice v IA. třídě ročníku 2017-2018 (19.8.2017)

Hrálo se 19.8.2017, bylo zataženo, poprchávalo, teplota 18ºC, čili pro hráče za výborného počasí, hrozba deště však odradila některé diváky, přišlo jich méně, jen asi 120. Soupeřem bylo mužstvo TJ Tatran Jakubčovice. Fotbalisty a rozhodčí přivedli na hřiště fotbaloví žáci domácích. Ludgeřovičtí se snažili přitlačit soupeře k jeho brance, ale příliš se to nedařilo. Soupeř spoléhal na rychlé útoky, z jednoho z nich se polovině prvního poločasu ujal vedení. Hra se vyrovnala a v 36. minutě domácí vyrovnali. V 2. poločase se jim dlouho příliš nedařilo, soupeř stále hrozil. Teprve v poslední čtvrthodině získali ludgeřovičtí jasnou převahu, v 86. minutě vstřelili vítězný gól. Domácí vyhráli 2:1.

Utkání úrovní odpovídalo začátku sezony, ještě dost vázla souhra, plynula z toho řada faulů, rozhodčí pilně rozdával žluté karty. Domácím chybělo v tomto utkání několik důležitých hráčů, mezi nimi kapitán Roman Fejerčák.

V prvním utkání nového ročníku minulý týden v Darkovičkách ludgeřovičtí remizovali 1:1, v dalším utkání doma s Vítkovem 26.8. remizovali 2:2. Po třech zápasech tak mají 5 bodů a skóre 5:4. Věřme, že se jim bude v dalších utkáních dařit, že budou pokračovat v dobrých výkonech minulého ročníku, kdy po podzimu tabulku IA. třídy vedli a po jarní části uzavřeli ročník 4. místem. Byli také finalisty krajského poháru. Držme jim palce.