Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Ludgeřovice využily v pohárovém finále laxnosti Heřmanic

Moravskoslezský deník

Souboj týmů z popředí dvou rozdílných soutěží nakonec vynesl pohárový triumf tomu papírově slabšímu. Fotbalisté Ludgeřovic, hrající I.A třídu, byli v souboji s Heřmanicemi, které působí v krajském přeboru, daleko odhodlanější a produktivnější. I díky tomu po výhře 4:2 zvedly nad hlavy Pohár MěFS Ostrava.

O šest branek se nakonec v Ludgeřovicích, kam se pohárové finále přesunulo z Bazalů, podělili pouze tři fotbalisté. Domácí Karel Klos a Michal Pěntka společně s tradičním heřmanickým zakončovatelem Kamilem Půdou vstřelili po dvou gólech.

Ludgeřovice začaly pohárové finále bez bázně. A také kvůli naprosto bezkrevnému výkonu ještě před nedávnem vážného aspiranta na boj o postup do divizní soutěže šly po povedené Klosově trefě a hlavičce kapitána Pěntky do dvougólového trháku.

Heřmanice se po pauze zvedly, dvakrát dokázaly snížit na jednobrankový rozdíl, ovšem navzdory znatelné převaze a velkému množství šancí vyrovnat nedokázaly a další pouť pohárovou soutěží, která teď bude probíhat na krajské úrovni, přenechaly Ludgeřovicím.

TJ Ludgeřovice – FC Heřmanice Slezská 4:2 (2:0)
Branky: 20. a 87. z pen. Klos, 27. a 68. Pěntka – 57. a 72. Půda. Rozhodčí: Slaný – Jurajda, Boček. ŽK: Lischka, Kotlař, Pěntka – D. Mlčoch, Potůček, D. Fojtík. Diváci: 100.
Ludgeřovice: Hájek – Nagy, Balgar, Horák, Lischka (69. Stepek) – Klos, Zoubek, L. Fojtík, Mudroch, Bělan (9. Kotlař, 86. Pekara) – Pěntka. Trenér: Coufal.
Heřmanice: Preisner – D. Fojtík (90. Gazdík), Koval, Šimáček, D. Mlčoch (90. J. Schwarz) – Mantey, Potůček, Strojek, Effa (75. Hetto), Opata – Půda (90. Fedák). Trenér: J. Mlčoch.

Ohlasy trenérů po pohárovém utkání:

Vladimír Coufal (Ludgeřovice): „Odvíjelo se to přes sobotní soutěžní porážku v Jakubčovicích, po které jsme si řekli, že zkusíme nějaký úspěch pro Ludgeřovice aspoň v poháru udělat. To se nám nakonec i podařilo, ale stalo se tak hlavně díky zodpovědné práci všech kluků na hřišti. Oni celý zápas doslova jezdili po zadku. K výhře ale pomohlo možná i to, že Heřmanice nás možná v prvním poločase trošku podcenily. Za stavu 2:0 to ale byl zápas nahoru a dolů, i soupeř začal dřít, my jsme to však dokázali dotáhnout do vítězného konce. Věděli jsme, že Heřmanice mají podstatně jinou lavičku než my a my to zkrátka ve druhém poločase museli uhrát srdcem. Ale smekám klobouk i před našimi střídajícími hráči, kteří mají velkou zásluhu na vítězství. Myslím si však, že kdyby Heřmanice srovnaly na 3:3, pak by se to už asi pro nás dál vyvíjelo špatně a my to utkání nakonec nedali. Pro Ludgeřovice je tohle hodně velký úspěch a může pokračovat i dál, to je ale spíše už jen z říše utopie. Teď už budeme rádi, když tady přijede nějaký dobrý soupeř a my si s ním zahrajeme fotbal, ale přestože vlastní tým nechci podceňovat, myslím si, že hned další pohárový zápas bude pro něj velmi těžký.“

Jaroslav Mlčoch (Heřmanice): „Nastoupili jsme jako mistři světa, patnáct minut jsme hráli jako profesoři a nechali si dát od Ludgeřovic první pěkný gól. Potom přišla špatně ubráněná standardka, další gól a najednou jsme se nemohli chytit. Druhý poločas kluci už odmakali, ale samozřejmě tohle by se takovému mužstvu stávat nemělo. Ano, priorita je krajský přebor, ovšem rozhodně to nebylo tak, že bychom pohár vyhrát nechtěli. Bohužel to nevyšlo. Před utkáním jsme se s hráči bavili o tom, že bychom měli máknout a postoupit do dalších pohárových kol, mančaft to ale zřejmě vzal jako přáteláček a potom, když už z toho chtěli udělat mistrák, bylo pozdě.“

Autor: Martin Maceček

Datum vložení: 3. 5. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 12. 2020 21:17