Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Vítězný vstup fotbalistů TJ Ludgeřovice do jarní části krajské soutěže I.B třídy

Úvodní jarní mistrovské utkání se konalo 26.3.2016 na domácím hřišti za chladného zamračeného počasí. Soupeřem bylo mužstvo TJ Sokol Hať. Domácí měli po většinu utkání převahu, po prvním poločase vedli 2:0. Ve druhém poločase se soupeř snažil hru přitvrdit, přibývalo faulů, rozhodčí rozdával žluté karty. Několik minut před koncem utkání se domácí brankář při svém obětavém zákroku dopustil faulu v pokutovém území, dostal žlutou kartu a soupeř kopal penaltu, kterou proměnil (viz poslední foto). Utkání tak skončilo 2:1 pro domácí. Platících diváků bylo 197.

Ludgeřovičtí se snažili po celé utkání hrát s velkým nasazením, na jejich výkonu však bylo trochu znát nerozehranost po zimní přestávce, měli značné problémy s proměňováním šancí. Své první místo v tabulce po první polovině soutěže si vítězstvím udrželi.