Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Z prvního podzimního soutěžního fotbalu na domácím hřišti

Konalo se 20.8.2016 a mužstvo TJ Ludgeřovice se domácím divákům po dvou letech poprvé předvedlo po postupu do IA třídy. Předešlé dva ročníky hráli v nižší IB třídě, do které sestoupili v roce 2014. Bylo to už druhé utkání v novém ročníku, to prvé odehráli před týdnem s mužstvem TJ Tatran Štítina na jejich hřišti, kde vyhráli 4:2.

Mužstvo TJ Ludgeřovice nastoupilo k utkání prakticky ve stejném složení, v jakém na jaře skončili, všichni hráči jsou místní, většina má za sebou působení v domácích družstvech žáků a dorostu. Soupeřem bylo mužstvo TJ Sokol Štěpánkovice. Před zahájením utkání hráči i diváci minutou ticha uctili památku nedávno zesnulého bývalého dlouholetého hráče TJ Ludgeřovice pana Jindřicha Smolky, známého pod přezdívkou „Haja“.

Utkání se rozjelo s velkým nasazením hráčů obou mužstev, hrálo se tvrdě s řadou nedovolených zákroků. Hra však byla z obou stran neurovnaná, přihrávky se moc nedařily. Po prvním poločase domácí vedli 1:0. Druhý poločas byl mnohem fotbalovější, zejména ze strany domácích, kteří nakonec vyhráli 4:1, když hosté snižovali až v 90. minutě. Diváci odcházeli spokojení. Po dvou zápasech tak má mužstvo TJ Ludgeřovice plný počet bodů, vstup do vyšší soutěže se jim daří, držme palce, ať jim to vydrží a ročník soutěže 2016-2017 bude pro ně úspěšný.