Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Z tradičního přespolního běhu Ludgeřovická patnáctka (L15)

Letos se konal 5. března za celkem příznivého počasí (2 až 6ºC, oblačno, sucho, bezvětří) a byl co do programu i počtu účastníků rekordní. Pořadatelem a hlavním organizátorem byl Lubomír Bardaševský, pomáhal mu Pavel Hudeczek, oba také byli účastníky L15.  Trať závodu se proti minulým letům nezměnila, z hřiště TJ Ludgeřovice se po ulici Na Návsi běželo do Petřkovic, po silnici směrem ke Koblovu, do Černého lesa až k parku v Šilheřovicích a zpět. Kromě hlavního běhu na 15km (4 věkové kategorie mužů a 2 žen) pořadatelé připravili ještě chodecký závod s trekingovými holemi Nordic walking 15km na stejné trati, tradiční 3km rekreační běh po návsi ke kostelu a zpět a běh dětí do 10 let kolem hřiště. Hlavního závodu se účastnilo 184 běžců, chodeckého Nordic walking 8 chodců, kondičního běhu 27 běžců a běhu kolem hřiště 15 dětí. Všechny tyto závody byly postupně odstartovány v době od 9.30 do 10.30, hlavní běh pak v 10.00 hod. Závod tradičně odstartoval letos čtyřiaosmdesátiletý člen TJ Ludgeřovice pan Alfréd Ostárek, celoživotní aktivní běžec, chodec, lyžař a cyklista. Mezi diváky byl i starosta obce Daniel Havlík.

Účastníky Ludgeřovické patnáctky byli běžci ČR, PL, GBR. Auta, kterými přijeli, zaplnila plochy kolem fotbalového hřiště v obdobně velkém počtu, jako to bývá na Menšíkové louce při koncertu mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj v našem kostele. Pro běžce bylo jako vždy připraveno kvalitní zázemí (umývárny, sprchy, šatny, občerstvení) v areálu hřiště TJ Ludgeřovice a dobrá práce pořadatelů. Pro všechny účastníky pak drobné dárky, pro ty nejlepší poháry věnované Obcí Ludgeřovice.

V 12.30 hod se konalo vyhlášení nejúspěšnějších závodníků. Na stupně vítězů se postupně v jednotlivých kategoriích postavili ti nejrychlejší. Účastníci doprovodné chůze a běhů však až do vyhlášení výsledků většinou na hřišti nevydrželi.

Byla to ve všech směrech vydařená sportovní akce. Velké uznání patří jeho organizátorům. Výsledková listina viz http://www.mkseitl.cz/vysledky.