Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Osmý ročník běžeckého závodu Ludgeřovická patnáctka 2017 v areálu TJ Ludgeřovice

Konala se 4.3.2017 za krásného jarního počasí. L15 má mezi sportovci dobrý zvuk, každoročně je běžců ze širokého okolí a i z Polska více, letos to už bylo přes 160. Zkušení ludgeřovičtí pořadatelé připravili akci zase na vyšší úrovni. Každý běžec dostal startovní číslo s čipem, v cíli byly nainstalovány snímače čipů do notebooku, takže bezprostředně po doběhnutí posledního byla k dispozici kompletní výsledková listina. Pro účastníky bylo již tradičně k dispozici pohodlné zázemí.

Kromě hlavního závodu bylo i několik závodů doprovodných a to:

- Chodecký závod Nortic Walking na stejné trati jako hlavní závod, odstartovaný v 9.00 hod.

- Kondiční běh 3km po návsi ke kostelu a zpět odstartovaný 10 minut po startu hlavního závodu.

- Běh kolem hřiště TJ pro děti do 10 let v mezičase, než doběhli první běžci hlavního závodu do cíle.

Hlavní patnáctikilometrový závod byl odstartován v 10.00hod., trať byla tradiční po Návsi do Petřkovic, přes Černý les k Šilheřovicím a zpět.

V poledne byly vyhlášeny výsledky s rozdáváním pohárů a drobných dárků na stupních vítězů těm nejlepším v jednotlivých věkových kategoriích.

Byla to krásná sportovní akce, účastníci byli velmi spokojeni a již se těší na příští ročník.