Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Z fotbalového utkání mužstev TJ Ludgeřovice - FK Chlebičov

Bylo to utkání v krajské soutěži I.A, skupina A, mužstev, které aspirují na přední místa v tabulce. Před utkáním byli domácí na druhém místě, soupeř na místě třetím. Hrálo se 5.10.2019 za chladného deštivého počasí. Bylo to velmi zajímavé utkání, hrané ve vysokém tempu. Brankáři na obou stranách měli hodné práce, obě mužstva měla řadu dobrých brankových šancí, úspěšnější však byli chlebičovští, poločas skončil výsledkem 1:2.

Ve druhém poločase domácí přidali, neustále ohrožovali soupeřovu branku, kopali jeden rohový kop za druhým, gól však nedali. Před koncem utkání naopak soupeř skóroval ze dvou rychlých protiútoků. Utkání skončilo výsledkem 1:4. Je třeba přiznat, že vítěz měl o něco rychlejší a dravější útočníky. Škoda, že se domácím ve 30. minutě utkání zranil nejúspěšnější útočník David Zbořil s číslem 7, který na příklad v minulém utkání soutěže dal 4 góly. Zápas sice dohrál až do konce, nebyl však už schopen podat plný výkon.

Mužstvo TJ Ludgeřovice je nyní s 17 body na 4. místě v tabulce.