Obec Ludgeřovice
ObecLudgeřovice

O Ludgeřovicích

Obec leží mezi městy Ostrava a Hlučín (mapa). Území obce leží v nadmořské výšce od 220 do 300 metrů, je mírně zvlněné s řadou lesíků a remízků. Z vyvýšenin jsou na jihu viditelné vrcholy Beskyd a za dobré viditelnosti na severozápadě i vrcholy Jeseníků.

Loga

Z prvního jarního fotbalu na hřišti TJ 30. 3. 2019

Mužstvo TJ Ludgeřovice bylo po podzimní části krajské soutěže 1. A třídy v tabulce s devíti body na předposledním místě. V jarní části proto potřebuje nutně bodovat. V 1. kole hraném ve Vřesině však prohrálo a tak všichni zainteresovaní doufali, že na domácím hřišti hraném z mužstvem ze Slavkova konečně vyhraje.

Před zahájením utkání ještě všichni na hřišti i v hledišti uctili památku zesnulého hráče mužstva TJ, čtyřiadvacetiletého Petra Zoubka, který 4. 3. 2019 zemřel po krátké těžké nemoci. Starosta naší obce Daniel Havlík předal rodičům hráče pamětní plaketu, která bude umístěna na tribuně. Jeho dres s číslem 16 pak zůstane vyvěšen na chodbě u domácí šatny mužů a toto číslo na dresu již mužstvo nebude dále používat.

Utkání pak za krásného počasí začalo ve velmi svižném tempu, domácí měli v prvním poločase mírnou převahu, šancí skórovat však měli poměrně málo. Jeden gól však přece jen dali. Ve druhém poločase (už jsem nebyl přítomen) dali oba soupeři po jedné brance, takže celkově domácí vyhráli 2:1. Držme palce našim fotbalistům, aby bodovali i v dalších zápasech, aby se jim podařilo zůstat v 1. A třídě i v příštím ročníku.